Oddy Paper Roll (Uncoated paper) – CR11570/2
FEATURES AND COMPARISON:
  1. High Bright Paper
  2. Available in : Plain Paper Rolls & Pre-Punched Paper Rolls
  3. Customised Printing Possible
  4. Width: 115mm. Core ID: 1″
  5. Ply: 1 & Diameter: 70mm
BENEFITS
  1. Oddy paper rolls are guaranteed to work efficiently with your machine print head.
  2. Ensures Long Printer Head Life
Share
  • Description
  • Reviews (0)
Description
PRODUCT DETAILS:
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Oddy Paper Roll (Uncoated paper) – CR11570/2” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Related products
Close
Oddy t-shaped pins & all pins – AP-80G
FEATURES AND COMPARISON:
  1. All Pins, Solid perfect head, Sharp point pins
  2. Nickle Plated, Rust Proof
  3. High quality steel used, Needle points
  4. Size: Total Lenth 26 mm, Pin length: 25mm, head size: 1mm, Needlepoint: 2mm
  5. Lower Weight, More Pcs. per gram, 80 grams Dibbi packing
BENEFITS
  2. Strong Paper Box Packaging for safe storage, easy to carry in bags.
  3. Easy insertion, Removal & Re-use many times. Ideal for Homes, Offices, Schools, Banks, etc.
  4. Rust Free, protects papers and clipped materials.
  5. Lower weight, More pieces of Pins per gram.
Read more
Quick view
Close
Oddy Customized POS – Billing Rolls of Thermal Paper – FX-5725DC
  1. Bright white thermal Paper.
  2. Roll Size : 57mm (width) x 25mm (Dia)
  3. Length: Custom
  4. 50 Rolls / Inner Box
  5. Double side printing
  1. Provide Crip, Clear, Black Impression.
Read more
Quick view
Oddy origami sheets (fluorescent paper), craft paper, activity paper – FL80A4-25 Mix
  1. 5 Attractive fluorescent colors brighter than others. Single & Both side colored.
  2. Perfect square size 6" x 6" & A/4 size Sheets.
  3. Attractive packaging, better than others.
  4. Light weight Papers.
  1. Safe for Children.
  3. Holds the Folds and gives perfect Crafting experience.
  4. Cultivates child's creativity and making Children's hands-on ability stronger.
Oddy rubber bands – RB-500 G
  1. Made from high grade Latex.
  2. Rubber Band gets locked at maximum stretch before breaking.
  3. Lower weight, more pcs. per gms.
  4. Comes back to original shape after use
  5. Available sizes 1", 1½", 2", 3" & 4", Special self locking paper box.
  1. More Stretchability than an ordinary rubber band.
  2. Comes back to original shape after use.
  3. Best for Home & Office use
  4. Longer shelf life
Placeholder
Oddy Customized POS – Billing Rolls of Thermal Paper – FX-7940DC
  1. Bright white thermal Paper
  2. Roll Size : 79mm (width) x 40mm (Dia)
  3. Length: Custom
  4. 50 Rolls / Inner Box
  5. Double side printing
Oddy Correction Pen – CRP-MT8
  1. Oddy correction pen, white fluid, fine needle type metal tip, Better performance than others.
  2. Color: White, Contains 8 ml fluid
  3. The smooth easy squeezable plastic tube with intact recap cover.
  4. 1 Pc Correction Pen per retail pack, attractive packing with Instructions to Use.
  5. No. of Correction Pens 12 Units/ Per Inner Box
  1. Works on virtually all surfaces with accurate precision & neatness.
  3. Soft squeeze barrel for increased control, accurate precision & neatness
  5. Remains intact for further uses with Cap on.
Oddy Binder Clips – BCBLK25
  3. Holds documents firmly, better grip than others with maximum Jaw Openings.
  5. Available Sizes – 25mm, 12 Pcs (1 Dozen) per retail pack.
Oddy origami sheets (fluorescent paper), craft paper, activity paper – CON-10C-20