Oddy origami sheets (fluorescent paper), craft paper, activity paper – FL80A4-25 Mix
FEATURES AND COMPARISON:
  1. 5 Attractive fluorescent colors brighter than others. Single & Both side colored.
  2. Perfect square size 6″ x 6″ & A/4 size Sheets.
  3. Attractive packaging, better than others.
  4. Light weight Papers.
BENEFITS
  1. Safe for Children.
  3. Holds the Folds and gives perfect Crafting experience.
  4. Cultivates child’s creativity and making Children’s hands-on ability stronger.
Share
  • Description
  • Reviews (0)
Description
PRODUCT DETAILS:
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Related products
Placeholder
Close
Oddy Customized POS – Billing Rolls of Thermal paper – FX-7940SC
FEATURES AND COMPARISON:
  1. Bright white thermal Paper
  2. Roll Size : 79mm (width) x 40mm (Dia)
  3. Length: Custom
  4. 50 Rolls / Inner Box
  5. Single side printing
BENEFITS
  1. Provide Crip, Clear, Black Impression
  2. Ensures long printer head life
Read more
Quick view
Close
Oddy Correction Pen – CRP-MT8
  1. Oddy correction pen, white fluid, fine needle type metal tip, Better performance than others.
  2. Color: White, Contains 8 ml fluid
  3. The smooth easy squeezable plastic tube with intact recap cover.
  4. 1 Pc Correction Pen per retail pack, attractive packing with Instructions to Use.
  5. No. of Correction Pens 12 Units/ Per Inner Box
  1. Works on virtually all surfaces with accurate precision & neatness.
  3. Soft squeeze barrel for increased control, accurate precision & neatness
  5. Remains intact for further uses with Cap on.
Read more
Quick view
Oddy Binder Clips – BCBLK51
  3. Holds documents firmly, better grip than others with maximum Jaw Openings.
  5. Available Sizes – 51mm, 12 Pcs (1 Dozen) per retail pack.
Oddy origami sheets (fluorescent paper), craft paper, activity paper – FL80A4-50-10Mix
  4. Light weight Papers.
  1. Safe for Children.
Oddy Binder Clips – BCBLK25
  5. Available Sizes – 25mm, 12 Pcs (1 Dozen) per retail pack.
Oddy Customized POS – Billing Rolls of Thermal Paper – FX-7950SC
  1. Bright white thermal Paper
  3. Length: Custom
  4. 50 Rolls / Inner Box
  5. Single side printing
Oddy White Board Eraser (Plastic Tableware) – WBE-101 M
  1. Magnetic White Board Eraser, high quality smooth poly fibre thicker mat (15mm) used, pasted strongly. Strong magnet holds tightly over
  3. Can store two marker pens, easy to store pens and comfortable to use and writing purposes.
  4. Superior grip & finish provides Perfect hand control, Perfect cleaning than other brands.
  5. Size: Length: 155mm, Width: 55mm, Height: 35mm, Product Weight: 92 Gms/ per pc (Without packing)
  3. Perfect smooth cleaning and does not scratch the Chalkboard unlike Others.
  4. Economical price & easily available in stores
  5. Ideal for home, office, school & institutional use
Oddy Rubber Bands – RB-50 G
  1. Made from high grade Latex.
  2. Rubber Band gets locked at maximum stretch before breaking.
  3. Lower weight, more pcs. per gms.
  4. Comes back to original shape after use
  5. Available sizes 1", 1½", 2", 3" & 4", Special self locking paper box.