Oddy origami sheets (fluorescent paper), craft paper, activity paper – CON-10C-50
FEATURES AND COMPARISON:
  1. 5 Attractive fluorescent colors brighter than others. Single & Both side colored.
  2. Perfect square size 6″ x 6″ & A/4 size Sheets.
  3. Attractive packaging, better than others.
  4. Light weight Papers.
BENEFITS
  1. Safe for Children.
  3. Holds the Folds and gives perfect Crafting experience.
  4. Cultivates child’s creativity and making Children’s hands-on ability stronger.
Share
  • Description
  • Reviews (0)
Description
PRODUCT DETAILS:
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Related products
Close
Oddy rubber bands – RB-500 G
FEATURES AND COMPARISON:
  1. Made from high grade Latex.
  2. Rubber Band gets locked at maximum stretch before breaking.
  3. Lower weight, more pcs. per gms.
  4. Comes back to original shape after use
  5. Available sizes 1", 1½", 2", 3" & 4", Special self locking paper box.
BENEFITS
  1. More Stretchability than an ordinary rubber band.
  2. Comes back to original shape after use.
  3. Best for Home & Office use
  4. Longer shelf life
Read more
Quick view
Close
Oddy Customized POS – Billing Rolls of Thermal Paper – FX-5725DC
  1. Bright white thermal Paper.
  2. Roll Size : 57mm (width) x 25mm (Dia)
  3. Length: Custom
  4. 50 Rolls / Inner Box
  5. Double side printing
  1. Provide Crip, Clear, Black Impression.
  2. Ensures long printer head life.
Read more
Quick view
Oddy origami sheets (fluorescent paper), craft paper, activity paper – CON-10C-20
  4. Lightweight Papers
  1. Safe for Children.
Oddy Binder Clips – BCBLK19
  3. Holds documents firmly, better grip than others with maximum Jaw Openings.
  5. Available Sizes – 19mm, 12 Pcs (1 Dozen) per retail pack.
Oddy T-Shaped Pins & All Pins – TP-50G
  1. T- Pins, T- bar head, Sharp point pins
  2. Nickle Plated, Rust Proof.
  3. High quality steel used, Needle points
  4. Size : Total Lenth 28 mm, Pin length: 25mm, T-head size: 10mm, Needle point: 2mm
  5. Lower Weight, More Pcs. per gram, 45 grams transparent self locking Dibbi with hanger
  2. Packed in self locking Dibbi for safe storage, easy to carry in bags, Easy hanging
  3. Easy insertion, Removal & Re-use many times. Ideal for Homes, Offices, Schools, Banks etc.
  4. Rust Free, protects papers and clipped materials
  5. Lower weight, More pieces of Pins per gram
Oddy Customized POS – Billing Rolls of Thermal Paper – FX-7950DC
  1. Bright white thermal Paper
  2. Roll Size : 79mm (width) x 40mm (Dia)
  3. Length: Custom
  4. 50 Rolls / Inner Box
  5. Double side printing
Oddy rubber bands – RB-100 G
  1. Made from high grade Latex.
  3. Best for Home & Office use
  4. Longer shelf life
Oddy white board eraser (plastic tableware) – WBE-101
  1. Non - Magnetic White Board Eraser, high quality smooth poly fiber thicker mat (15mm) used, pasted strongly.
  3. Can store two marker pens, easy to store pens and comfortable to use and writing purposes.
  4. Superior grip & finish provides Perfect hand control, Perfect cleaning than other brands.Size: Length: 155mm, Width: 55mm, Height: 35mm, Product Weight: 48 Gms/ per pc (Without packing)